زیبایی تابلو و 6 عوامل موثر در آن

زیبایی تابلو عوامل بی شماری که به عنوان شناسنامه کسب و کار محسوب می گردد دخیل هستند، یکی از این عوامل موثر نوع و تعیین چهارچوب کلی و مناسب می باشد.

چه عواملی در زیبایی تابلو تاثیر گذار است؟

در این بخش می خواهیم به عواملی که در زیبایی تابلو تاثیر گذار است اشاره کنیم. بدون شک برای شما هم این اتفاق افتاده که چند فروشگاه و یا مغازه در کنار هم قرار داشته باشد و شما در حالی که قصد خرید و تهیه یک محصول را دارید و به طور نا خودآگاه وارده مغازه و فروشگاهی می شوید که از تابلو و دکور زیبا تری برخوردار است.

در حقیقت نادیده گرفتن زیبایی تابلو در تبلیغات اشتباه ترین کاری می توان باشد در دنیای امروزی که پر از زرق و برق می باشد. زیبایی به شکل مستقیم مرتبط با حافظه بصری و چشمان افراد می باشد و همین سبب می شود تا به طور ناخودآگاه مشتری به سمت آن جذب بشود. تابلو تبلیغاتی در حقیقت بیان گر و جلوه یک کسب و کار می باشد و باید برای انتخاب مناسب آن بسیار دقت کرد. با تی پارسه همراه باشید تا به اطلاعاتی از پروسه زیبایی تابلو وعوامل موثر در آن بیشتر بپردازیم.

تعیین چهارچوب کلی در زیبایی تابلو

موقعیت مکانی محل کسب و کار ، هزینه ای که برای ساخت در نظر گرفته شده است، فضایی که برای نصب مدنظر است ، متن و تصویر و طرح پیاده سازی شده، اینها همه در تعیین چهار چوب کلی برای تابلو سازی در نظر گرفته می شود.

اگر همه این مراحل توسط تکنسین کار مجرب صورت پذیرد قطعا تابلو ساخته شده در تبلیغ و جذب مشتری تاثیر فراوانی خواهد داشت.

بهترین رنگ برای تابلو

روانشناسی و انتخاب رنگ مناسب و گاهی استفاده از رنگهای متضاد می تواند جلوه نمایشی تابلو را چند برابر کند، گاهی لازم است تا رنگ های گرم و سرد به درستی ترکیب شوند تا یک رنگ خاص و زیبا به نمایش گذاشته شود.

کدام رنگ بیشترین بازده نوری را در زیبایی تابلو دارد

رنگ های قرمز، زرد ، سفید نارنجی بیشترین بازده نوری را در فواصل دور و جلب توجه نسبت به سایر رنگ ها دارند.

نورپردازی و افکتهای نوری

در همه تابلو هایی که نور در آنها کاربرد دارد، به ویژه حروف چلنیوم ، لایت باکس ، فلکسی ، نورپردازی حرف اول را در زیبایی تابلو و نما می زند و از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

بنابراین افکت های نوری استفاده شده در تابلوها و رنگهایی که در طیفهای نوری منعکس می شود بسیار مهم است .

حجیم سازی تابلو

چاپ سه بعدی و دادن بعد به نوشته از جمله خلاقیت های و نوآوری های جدید در صنعت تابلوسازی محسوب می شود . چلنیوم ، فلز ، پلاستیک از انواع تابلوهایی هستند که دارای حجم و بعد می باشند که زیبایی تابلو را دو چندان می کند.

طراحی حروف برجسته چلنیوم

گرافیک مورد استفاده در تابلوها را نمی توان نادیده گرفت و تابلوهایی که دارای گرافیک جالب و نامساوی و در ابعاد و رنگ های متفاوت باشند بیشتر در ذهن نقش می بندند و زیبایی تابلو در ان مشاهده نمی گردد.

تاثیر طراحی و زیبایی تابلو بر افزایش درآمد

همه ما درطول شبانه روز به صورت پیاده یا سواره، از مقابل مغازه ها و فروشگاه های متعددی عبور می کنیم.

اطراف و محیط پیرامون خود را از نظر می گذارانیم و در هنگام ناظره اطراف، تنها نوشته ها و تابلو مغازه هایی نظر ما را به خود جلب می کند که زیبا باشد؛ گرافیک بالا و نورپردازی همراه با رنگهای متفاوت داشته باشد.

زیبایی تابلو
فهرست مطلب
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.