تابلو فلکسی

تابلو فلکسی یکی از پرکاربردترین روش های تبلیغاتی برای معرفی و شناساندن برند ، ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی است که بازار و رقابت داغی دارد .

انوع تابلو های تبلیغاتی

یک تابلوی تبلیغاتی به شیوه های مختلف ساخته می شود که هر مدل با نامهایی همچون تابلو استیل ، تابلو برجسته ، تابلو چلنیوم ، تابلو کامپوزیت ، تابلو نئون led ، تابلو پلکسی گلاس و غیره در بازار موجود است.

با توجه به سلایق مشتری ها این تابلوها ساخته می شود و به عنوان تابلو مغازه یا تابلوهای نصب شده در معابر و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

تابلو فلکسی چیست ؟

یکی از تابلو های تبلیغاتی زیبا و مقرون به صرفه است که برای نور پردازی آن از مهتابی استفاده می شود.

تابلو فلکسی برجسته

در ساخت تاین تابلو نیز از حروف برجسته استفاده می شود که با عنوان تابلو فلکسی برجسته یاد می شود، این تابلو همانند حروف برجسته در بین عموم مردم محبوبیت پیدا کرده است.

انواع تابلو فلکسی

این تابلو به صورت مکعبی ، ریلی ، سپری و اسکلت فلزی در بازار موجود می باشد.

از این تابلوها در سر در مغازه ها و فروشگاه ها نصب شده و در معابر و گذرگاه ها استفاده می شود .

تاریخچه تابلو فلکسی

قدمت این تابلو حدودا به سال 1375 برمی گردد، در آن زمانها این تابلو به دلیل داشتن مزیت نورپردازی محبوبیت زیادی در بازار تابلوسازی بدست آورد.

طرح های فلکس توسط استیکر یا برچسب در رنگهای متفاوت بر روی متریال فلکسی چسبانده می شد که کار با استیکر و طراحی تابلو فلکس و پیاده سازی علامت های مدنظر لوگوها کاری دشوار بود که با ورود پرینترهای فلکس ، استیکر منسوخ شد.

روش ساخت و نصب تابلو فلکسی

در مرحله اول طرح های تابلو توسط طراح و با استفاده از نرم افزار فتوشاپ به انجام می رسد و پس از آماده سازی طرح ، آن را بر روی متریال فلکسی توسط دستگاه های چاپ ، به چاپ می رسانند.

در مرحله دوم یک قاب که از نوع پروفیل است آماده و فلکسی را بر روی آن سوار می کنند .

در آخرین مرحله از ساخت و نصب تابلو ، نوبت به نورپردازی می رسد که نور این مدل از مهتابی تامین می شود.

در این مرحله نصب مهتابی بر روی ورق های گالوانیزه یا همان سینی مهتابی که به صورت کشویی است در قاب پروفیل جاسازی می شود و با نصب پرژکتور بر روی کار یا نصب ال ای دی در پشت کار نورپرازی نیز به اتمام می رسد .


روکش های مورد استفاده در فلکس

روش اول سپری کلیپسی

روش دوم پرچی

تفاوت بنر و فلکسی

تنها تفاوت حائزاهمیت بین بنر و فلکسی نورپردازی است اگر در ساخت تابلو تبلیغاتی خود نیازی به نور ندارید می توانید از بنر استفاده کنید و نور کمی هم توسط پرژکتور برای آن فراهم نمایید اما اگر نور برایتان اهمیت دارد می توانید از فلکسی فیس که توانایی عبور نور از خود را دارد استفاده نمایید .

انواع تابلو فلکسی

تابلو فلکسی فیس

این مدل از تابلوسازی به شیوه فلکس از دو عدد فریم تشکیل شده است که در فریم زیرین مهتابی که عامل نور است بر روی ورق گالوانیزه تعبیه می شود و در فریم رو پارچه را قرار می دهند.

تابلوی تک فریم

این تابلو از یک فریم تشکیل شده است که روی پارچه قرار می گیرد و از پرژکتور برای نوردهی آن بهره می برند که از لحاظ هزینه هم مقرون به صرفه تر است .

تابلو فلکسی
unnamed
فهرست مطلب
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.