ترموود

ترموود با روش سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیط های بیرونی افزایش چشمگیر می دهد.

ترموود چیست؟

یکی از مواردی که به طور طبیعی و فراوان در دسترس همه قرار دارد چوب است.

نام دیگر ترموود چوب ترمو می باشد، همان چوب طبیعی که با استفاده از فرآیند حرارتی ساختار ملکولی آن را تغییر می دهند. این چوب حرارت دیده به اصطلاح چوب ترموود شناخته می شود.

این عمل باعث مقاوم شدن چوب در اثر پوسیدگی و قارچ، افزایش استحکام ، ایجاد ترک کم تر و تبدیل به یک عایق مقاوم می شود.

روش تولید چوب ترموود

فاز اول:

در تابلوسازی ابتدا چوب ها را برش داده و به اشکال مختلف در می آورند، سپس در داخل دستگاه، آنها را تا 100 و سپس 130 درجه سانتی گراد تحت شرایط خاص گرما می دهند که باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت چوب می شود.

فاز دوم:

حرارت را 180 تا 220 درجه سانتی گراد تحت همان شرایط بالا برده و در این حالت کلیه صمغ و رطوبت چوب خارج شده و به صفر نزدیک می شود؛ ساعتها در این دما و شرایط باقی می ماند و تمام قسمتهای چوب تا مرکز آن به رنگ قهوای روشن در می آید.

فاز سوم:

چوب آرام آرام سرد شده تا دمای آن به 100 درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب، دمای آن را به دمای محیط می رسانند؛ در این مرحله چوب، رطوبت جذب کرده و رطوبت نهایی آن به 4 تا 6 در صد می رسد.

با استفاده از این روش، عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می روند و به دلیل دمای بالایی که چوب متحمل شده، زنجیره های سلولزی آن شکسته شده، اسیدهای آن تجزیه شده و از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک می شود.

بخش عمده رزین چوب از آن خارج می شود و آن قسمتی که باقی می ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می گردد؛ پس از این فرایند ، چوب در مقابل سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت ، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی مقاوم میشود.

کاربرد ترموود

چوب ترمو با 168 گونه چوب، براي فضاهايي که در شرايط جوي همچون سرما و گرما، بارندگي و رطوبت، حشرات و اشعه UV آفتاب قرار دارند، قابل استفاده مي باشند.

که مي توان نماي بيروني ساختمان، کف محوطه هاي باز (پارکينگ)، بام باغ، پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچيق، پرگولا، سونا، کلبه، ويلاي چوبي و… را نام برد.

تشخيص ترموود واقعي از چوب هاي متفرقه

بسياري از شرکت هاي معتبر توليد کننده ترموود در اروپا که توليد کننده هستند، تا به امروز هيچ فروشي به ايران نداشته اند.

افراد سودجو، خود را به عنوان نماينده شرکت ها معرفي مي نمايند و با فروش چوب هاي معمولي تحت عنوان برند هاي معتبر خارجي، موجب بي اعتمادي سازندگان نسبت به اين کالاي لوکس و زيبا مي شود.

اصالت ترموود با دو روش قابل اعتماد

1- تمامي شرکت هاي اروپايي که داراي نمايندگي در سطح جهان (به خصوص خاورميانه) هستند، به محض دريافت ايميل استعلام نمايندگي از طرف مشتري، نهايتا ظرف مدت 24 ساعت ملزم به پاسخگويي مي باشند.

بنابراين، عدم پاسخگويي شرکت توليد کننده بدين معناست که عنوان نمايندگي صحت نداشته و فروشنده سعي بر فروش چوب هاي معمولي به جاي چوب هاي ترمو با قيمتي چندين برابر قيمت ترمووود واقعي دارند.

2- يافتن نام و مشخصات نماينده در وب سايت رسمي توليد کننده ترمووود اروپايي است که در صورت صحت نمايندگي، حتما مي بايست مشخصات کامل ايشان در وب سايت کارخانه توليد کننده تحت عنوان نمايندگي ايران يا خاورميانه وجود داشته باشد.

1428832721_04
فهرست مطلب
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.