تابلو حروف برجسته تمام پلکسی

تابلو حروف برجسته تمام پلکسی از رویه با جنس پلکسی گلاس که در نرم افزار کورل دراو طراحی و بر روی ورق های پلکسی به ابعاد 1.82*1.22 لیزر میگردد.

تابلو حروف برجسته تمام پلکسی
ساخت پلاستیک لبه کنش

تابلو حروف برجسته پلکسی، نسل جدید تابلو

اگر در خیابان ها به تابلو مغازه ها و مراکز خرید توجه کنید بدون شک با تابلوی حروف برجسته در میان آن ها رو به رو خواهید شد. در تابلو های حروف برجسته، کلمات و نشانه ها به شکل سه بعدی با کمک انواع ورق ها تولید می شود و بعد این تابلو بر روی ترموود، کامپوزیت و سایر تابلو ها قابل نصب و استفاده می باشد.

نحوه ساخت تابلو حروف برجسته تمام پلکسی

همانطور که گفته شده تابلو سازی پلکسی در ابعاد فوق با لیزر برش خورده و آماده کار می شود.

لبه های فوق از جنس همان رویه به صورت نوارهای 8 سانتی لیزر می شود و با حرارت شعله و کلروفوم توسط استاد کار ماهر به رویه لیزر شده چسبانده میشود.

این نوع حروف به دو صورت لبه هندی و چفتی ( کنشکاف ) ساخته می شود.

تابلو حروف برجسته تمام پلکسی قابلیت عبور نور از لبه و سطح رویه کار را دارا میباشد مگر اینکه در لبه دور کار از پلکسی مشکی استفاده گردد.

تفاوت تابلو پلکسی با تابلو چلنیوم چیست؟

حروف تابلو پلکسی شامل طراحی با فرمت های مختلف می باشد؛ تفاوت این نوع حروف با چلنیوم و انواع دیگر حروف برجسته در لبه دور کار است و مابقی موارد کاملا مشابه ​تابلو چلنیوم است.

همچنین نحوه ساخت تابلو حروف برجسته تمام پلکسی با تابلو چلنیوم متفاوت است، به این صورت که در چلنیوم از چسب 123 استفاده می شود، اما در تابلو حروف برجسته تمام پلکسی از مایه کلروفرم استفاده می شود.

​تابلو پلکسی با توجه به متریال استفاده شده از معدود حروف برجسته ای است که سابقه طولانی مدتی در کشور ما ایران دارد.

تفاوت تابلو نئون پلاستیک با تابلو حروف برجسته پلکسی چیست؟

تابلوسازهای قدیمی ، ​تابلو نئون پلاستیکی را عرضه میکردند که از نظر ظاهری همان حروف برجسته پلکسی می باشد.

از آنجا که تابلو نئون پلاستیک به سبب تغییر رنگ در نور آفتاب و پوسیدگی دچار خرابی میشد ، در تابلو پلکسی تغییر داده شد، همچنین جایگزین نئون که بسیار شکننده بود، در داخل حروف از SMD جهت روشنایی استفاده شد.

تاریخچه حروف برجسته پلکسی

اسم عامیانه و قدیمی این نوع حروف ، نئون پلاستیک است که با پیشرفت تکنولوژی پلکسی جای پلاستیک را گرفت.

پلکسی 3 میل توسط دستگاه لیزر بریده شده و لبه حروف جهت برجسته کردن از همان پلکسی لیزر می شود.

طریقه ساخت این نوع حروف با حرارت مستقیم شعله آتش با کپسول گاز ، نرم کردن پلکسی نواری و چرخاندن دور پلکسی برش شده و تزریق چسب کلروفرم است.

پس از ساخت، طرح روی pvc کشیده شده و با عمودبر کپی می شود و با smd های بلوکی پر شده و به هم متصل می گردد.

pvc با مته سوراخ می شود و سیم وصل شده به پشت حروف جهت نصب آماده می گردد.

تنوع ورق های پلکسی

می توان گفت که یکی از ویژگی های مثبت پلکسی این است که به شکل های متنوعی ساخته می شود. این تنوع در ورق های پلکسی سبب شده است تا در صنایع و کسب و کارهای گوناگونی، بتوان از پلکسی استفاده کرد.

انواع پلکسی

سامپکس (3 خط تایوانی )

معتبرترین تولید کننده پلکسی در آسیا شرکت سامپکس تایوان است که تولیدات این شرکت دارای کیفیتی عالی با قابلیت عبور نور بسیار بالا و یکدست می باشد که متاسفانه مدتی است محصولات تقلبی با این نام در بازار زیاد شده است.

تشخیص این پلکسی از انواع تقلبی توسط تابلوسازان خبره راحت است ولی حروف سازان مبتدی و مشتری ها به سختی قادر به تشخیص این نوع پلکسی می باشند.

ییرلانگ تایوان

این نوع پلکسی ساخت تایوان و در بعضی از رنگ ها دارای کیفیت بسیار خوبی است.

چوچن

این نوع پلکسی ساخت چین می باشد و کیفیتی معمولی و قیمتی پایین دارد.

پلکسی های متفرقه

کلیه پلکسی های داخل بازار با برندهای دیگر به هیچ عنوان مناسب کار در زمینه حروف سازی نمی باشد.

طراحی گیرا با ورق های پلکسی

قابل ذکر است که تابلو حرف برجسته تمام پلکسی تابلویی می باشد که بسیار خوانا و واضح می باشد. تمام هدف یک طرح تابلو، به کمک حروف و کلمات، اطلاع رسانی به مشتریان می باشد. می توان گفت مهم ترین نکته که در طراحی تابلو حروف برجسته تمام پلکسی باید به آن توجه کنیم، جذاب بودن و گیرا بودن طراحی می باشد. به شکلی که مشتری در اولین نگاه جذب آن شود.

تابلو حروف برجسته تمام پلکسی در طرح داخلی

برای طراحان داخلی این گونه تابلو یک وسیله بسیار مهم می باشد. افرادی که طراحی فضا های داخلی مانند دفاتر ، شرکت ها و رستوران ها و همین طور مکان های عمومی را انجام میدهم. برای فضای مورد نظر خود از تابلو های حروف برجسته تمام پلکسی استفاده می کنند. به شکلی که اسم یا لوگو شرکت یا رستوران به شکل تابلو حروف برجسته تمام پلکسی با ضخامت کمی تولید می کنند و بر روی دیوار های فظا داخلی نصب می کنند.

نمونه کار تابلو حروف برجسته تمام پلکسی

تابلو پلکسی لبه هندی
فهرست مطلب
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.