تابلو مغازه

تابلو مغازه همانطور که از نام آن پیداست یکی از روش های تبلیغات محیطی می باشد که در سر درب مغازه ها و کسب و کار های کوچیک با انواع متفاوت نصب میگردد. البته این نوع تبلیغات را میتوانیم به دو دسته دیجیتالی و غیر دیجیتالی تقسیم نماییم که منظور ما در این نوشته تبلیغات محیطی غیر دیجیتالی است که نوعی رایج این نوع تابلو مغازه می باشد.

انواع تابلو مغازه

هر مغازه و فروشگاه برای سردر ورودی خود نیازمند تابلو، برای معرفی نام و برند و نوع کسب و کار خود می باشد. تابلوی مغازه در انواع گوناگونی باتوجه به نوع جنس و نوع ساخت تولید می شود. تابلوسردر مغازه بیانگر نوع کسب و کار و نمایانگر برند و نام شما در دید و ذهن مشتری است. بنابراین هرچه تابلوی فروشگاه و مغازه شما زیبا و چشم نواز تر باشد، جذب مشتری و در پی آن فروش شما بسیار بیشتر خواهد بود.

تابلو مغازه چلنیوم

یکی از انواع تابلو مغازه، تابلوی چلنیوم است. که در ساخت آن از رول آلیاژ چلنیوم (آلومینیوم و استیل) برای کاورو لبه دادن حروف و پلکسی گلس برای رویه استفاده می گردد و به وسیله لامپ SMD نورپردازی می شود .

تابلوچلنیوم را می توان محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین تابلو برای تابلوسردر مغازه نامید. تنوع در رنگ، ماندگاری بالا در شرایط جوی گوناگون، حجم و برجستگی مناسب از دلایل انتخاب این تابلو برای سردرمغازه می باشد.

تابلو مغازه استیل

تابلوی استیل یکی از شکیل ترین انواع تابلو مغازه است، که بدلیل رنگبندی جذاب، فلز بودن و براقیت آن حس خوبی به مشتری القا میکند. رنگبندی طلایی، نقره ای، رزگلد و دودی در استیل سبب جذابیت این نوع تابلو و استفاده در تابلوی کسب و کارهای لوکس و فوشگاه های برند شده است. این نوع تابلو از ورق استیل برای رویه و رخ کار و تسمه استیل برای حجم دهی و لبه کاری تولید می شود. تابلومغازه استیل را می توان از جمله تابلوهای بروز و مدرن با جذابیت و کلاس کاری بسیار بالا و محبوب این روزهای صنعت تابلوسازی نامید.

تابلومغازه کامپوزیت

کامپوزیت در واقع زیرکار و بکگراند تابلو را شامل می شود. که به وسیله ورق کامپوزیت و حجم دهی توسط تابلوساز بکگراند، زیرکارو نما را برای تابلوی اصلی شامل حروف های برجسته فراهم میکند. تابلوکامپوزیت بهترین زیرکار برای تابلوسردر و نما ورودی مغازه و فروشگاه شماست و به وسیله آن می توانید نما ورودی مغازه و فروشگاه خود را ساماندهی کنید.از مزایا تابلو کامپوزیت می توان به قابلیت نصب هالوژن در زیرسقف تابلو جهت نورپردازی ورودی مغازه و فروشگاه اشاره نمود.

تابلو مغازه پلکسی (نئون پلاستیک)

تابلو مغازه پلاستیک از قدیمی ترین انواع تابلو می باشد که مدتهاست از آن برای تابلوسردرمغازه ها و فوشگاه ها استفاده می گردد. در ساخت این نوع تابلو از ورق پلکسی گلس برای رخ و رویه کار و تسمه های پلکسی برای حجم دهی و لبه کاری توسط حروفساز استفاده می گردد. از مزیت های تابلو پلکسی تنوع در رنگبندی و قابلیت روشنایی و نوردهی از تمام وجه های حروف شامل رخ و کناره حروف برجسته می باشد که سبب تمایز این نوع تابلو با دیگر تابلوها در میزان روشنایی و نوردهی در شب شده است. اگر بدنبال نورپردازی بالا در تابلومغازه خود می باشید بهترین گزینه برای شما تابلوپلکسی می باشد.

تابلو مغازه لاس وگاسی(لامپی)

تابلو لاس وگاسی یا لامپی، جدیدترین و فانتزی ترین عضو خانواده انواع تابلو می باشد. که از ترکیب حروف فلزی و لامپ های حبابی ساخت می شود. وبه علت نورپردازی بالا رقص نور و چشمک زن بودن باعث جلب توجه مشتری و عابرین پیاده می گردد. بصورتی که بیشترین استفاده از این تابلو برای تابلو رستوران، تابلو کافه و تابلو فست فود می باشد. از ویژگی های این تابلو می توان به حجیم بودن حروف ها و نورپردازی بالا و جذابیت بصری نام برد.

تابلو مغازه نئون

تابلوی نئون یکی از قدیمی ترین و در عین حال جذاب برای فضا داخل و تابلوروی شیشه مغازه و تابلو سردر مغازه می باشد. تابلوی نئون تابلو همیشگی و واجب برای تمامی مغازه هاست، بطوریکه کمتر مغازه ای را می توان دید که از تابلو نئونی در دیزاین مغازه خود استفاده نکرده باشد. رنگبندی جذاب، دید بالا، ظرافت بالا و قابلیت ساخت در هرفرمی از مزیت های این تابلو خوش جلوه می باشد. امروزه با پیشرفت صنعت تابلوسازی و صنایع روشنایی نوعی نئون بنام تابلو نئون فلکسی با انعطاف پذیری فوق العاده، عمرمفید طولانی و رنگبندی های بسیار جذاب وارد تابلوهای نئونی شده و این نوع تابلو را بیش از پیش جذاب وخاص کرده است.

تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی، ترکیبی از چاپ و فریم فلزی است. که پس از تابلو نئون پلاستیک و حروف برجسته های فلزی قدیمی بطور گسترده برای تابلو سردر مغازه ها و حتی ادارات مورد استفاده قرار گرفت و علت آن داشتن طرح و تصویر برای بکگراند و پشت زمینه تابلو بود و این ابتکار عمل سبب شد تا مدت ها تابلو فلکسی یکه تاز صنعت تابلوسازی باشد. یکی دیگز از علت های استقبال از تابلو فلکسی این است که این تابلو به تابلو ارزان قیمت و اقتصادی مشهور است.

اهمیت تابلو مغازه

شرکت یا مغازه شما ممکن است محل فیزیکی داشته باشد که امکان استفاده از اقلام تبلیغاتی را در آن دارید. مثلا در یک مغازه شما امکان آن را دارید که از فضای بالای ویترین مغازه به اندازه ای که مجاز هستید و یا  پنجره ها در صورت لزوم به عنوان محلی برای تبلیغات استفاده نمایید.

راه های تبلیغاتی برای یک مغازه ممکن است بسیار متعدد باشد ولی به سادگی قابل درک است که تابلو مغازه اولین و در دسترس ترین رسانه تبلیغاتی آن واحد تجاری خواهد بود. رهگذران با دیدن تابلو مغازه علاوه بر اینکه از زیبایی طرح آن لذت خواهند برد ، نام تجاری شما را نیز به خاطر خواهند سپرد که موارد مشابه آن بسیار زیاد است و اگر کمی فکر کنید متوجه خواهید شد که چطور با همین تابلوها به سادگی برندهایی در ذهن شما شکل گرفته است .

میتوانیم در این میان از مغازه یا به سوپر مارکت های دریانی نام ببریم که بیشتر از هر نوع تبلیغی این نام را شما بر روی تابلوهای مغازه های خار و بار فروشی کوچک و یا سوپر مارکتهای محلی دیده اید و خیلی ساده همین دیدن باعث شکل گرفتن این برند در حد یک نام تجاری بزرگ در ذهن شما شده است .

تابلو تبلیغاتی خارج فضای کسب و کار شما تنها تابلو مغازه و یا پنجره های آن نیست که گاهی فضاهای نزدیک به واحد تجاری شما نیز ممکن است برای این تبلیغات مورد استفاده قرار گیرد که موارد آن متعدد است. شاید به نوعی بتوانیم بگوییم که بخشی از زیبایی یا زشتی شهرهای بزرگ و کوچک در گروی این تابلوهای مغازه است که در مناطقی از شهر به راحتی اثر این تابلوهای مغازه بر روی ظاهر و نور خیابان ها دیده می شود .

بر اساس یک مقاله معتبر ۷۱% مردم پیام تابلو شما را دریافت میکنند و به وسیله تابلو مغازه نام شما در ذهنشان شکل می گیرد و دیر یا زود جذب تجارت شما خواهند شد . در سال ۲۰۱۶ هزینه ای که بابت این تبلیغات محیطی در اروپا شده است رقم شگفت انگیز ۴۶٫۷ میلیون یورو می باشد.

خصوصیات تابلو مغازه

تابلو مغازه

تابلو مغازه خصوصیاتی نیز دارا می باشد که از جمله آن میتوانیم موارد ذیل را نام برد :

  • اندازه مناسب و قابل دید
  •  استفاده از رنگهای جذاب
  •  استفاده صحیح و مناسب از برند تجاری
  •  بهره گیری از نمادهای رایج برای درک موضوع کار مغازه شما
  •  به اشتراک گذاری پیامی مشخص
  •  مناسب ترین جایگاه برای بهتر دیده شدن
  •  دوام جنس و ظاهر تابلو
  •  جنس تابلو با توجه به نوع مصرف و موارد متعدد دیگر

در نظر داشته باشید قبل از هر کاری در ساخت تابلوی مغازه باید تابلوسازی مناسبی را انتخاب نمایید و با استفاده از تجربیات کارشناسان آنها بتوانید انتخاب بهترین نوع تابلو را برای واحد تجاری خود انتخاب نمایید .

تابلو سازی پارسه در ساخت تابلوهای مغازه تبحر خاصی دارد که این تخصص حاصل سالها تجربه و طراحی و نصب انواع مختلف تابلو است . تابلوسازی پارسه ، تابلوی مغازه شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و بهترین متریال ارائه مینماید . به سادگی میتوانید در تصویر ذیل انواع متریال و محصولات تابلو سازی پارسه را مشاهده نمایید و با کارشناسان ما تماس گرفته و تابلوی مورد نظرتان را سفارش دهید .

در نظر داشته باشید زمانی که رقابت بین هم صنف های شما شدید می شود ، طراحی تابلو مغازه یکی از مهمترین عواملی خواهد بو که شما در برابر نگاه مشتریان و در مقابل برند دیگر همکاران دیده خواهید شد و جلوه بیشتری از خود نشان می دهید . با داشتن یک تابلوی مغازه مناسب ، خلاقانه و چشم نواز، می توانید از حداکثر پتانسیل محل کارتان برای جذب مشتری استفاده نمایید .

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.