حروف وکیوم پرسی

حروف وکیوم پرسی نوع جدیدی از تابلو های برجسته میباشد که امروزه در بازار موجود است به دلیل برجستگی آن به تابلو وکیوم یا سه بعدی نیز مشهور است.

ساخت حروف وکیوم

پس از طراحی قالبی چوبی برای حروف، توسط دستگاه سی ان سی برش خورده و آماده ​میگردد، قالب چوبی در دستگاه حرارتی صنعتی و تحت خلاء بر روی ورق های پلکسی یک تکه پرس میشود.

بعد از پرس، پلکسی برجسته و 3 بعدی میشود؛ در مرحله بعدی روی میز مخصوص برش حروف جداسازی شده و در برخی موارد قابلیت رنگ پذیری و آبکاری کروم را دارد.

همچنین میتوان با استیل رینگی نیز عرضه کرد که جلوه بسیار زیادی دارد.

قیمت تابلو وکیوم

قیمت با توجه به مراحل بیشتر ساخت و نوع اجناس مصرفی نسبتا” بالاتر از انواع دیگر حروف برجسته می باشد.

مزیت تابلو وکیوم نسبت به انواع حروف برجسته

مزیت تابلو وکیوم نسبت به تابلو های برجسته چلنیوم، پلاستیک، استیل، اپوکسی، رزینی، عمق بیشتر و سه بعدی بودن سطح روی ​حروف می باشد.

مهمترین مزیت این تابلو به مواردی اشاره کرد که کمتر تابلو میتواند دید کاملی مشابه با این نوع حروف برجسته داشه باشد.

در بعضی از طرح ها فقط فرم کرو و نیم دایره ای میتواند چشم ها رو محو زیبایی تابلو کرده و فلت بودن طرح پیام خاصی به مخاطب ارسال نمیکند.

سبکی و در عین حال انعطاف پذیری در مقایسه با طلقهای پلکسی یکپارچگی و استحکام حروف و دوام و عمر بیشتر توانایی شبیه سازی حروف ریخته گری شده برنج و آلومینیوم و دیگر فلزات، در حالیکه از نظر قیمت و وزن چند برابر از آنها کمتر است.

سطوح نرم و محدب و مقعر دو بعدی و سه بعدی از مشخصه های اصلی و جدا ناپذیر حروف وکیوم است که در روشهای دیگر دیده نمیشود، و این انحناها و شکستهای خاص نور در آنها، دید منحصر به فرد سه بعدی در حروف را ایجاد میکند.