انتخاب رنگ مناسب تابلو مغازه

انتخاب رنگ مناسب تابلو مغازه به عنوان معرفی محصولات و نام فروشگاه امری بسیار هائز اهمیت میباشد، با رفت و آمد در شهر و با دیدن طرح ها و رنگ های زیبایی که در طراحی با انتخاب رنگ مناسب در تابلو و طراحی زیبا در تابلو های نصب شده بر سر در مغازه ها انجام شده است و این زیبایی ها نظر هر بیننده ایی را به خود جلب میکند.

همچنین انتخاب رنگ مناسب تابلو ی مغازه با طراحی خوب و مفید نیاز به خلاقیت دارد، در درجه اول فرد سفارش دهنده و سپس طراح و سازنده تابلو میبایست از سلیقه و خلاقیت خود برای زیبایی هر چه بیشتر تابلو استفاده کنند. تجربه نشان میدهد که برای رسیدن به تابلویی مفید و مجذوب کننده جهت فروشگاه و مغازه استفاده از نور پردازی به شکلی ویژه و زیبا با انتخاب رنگ مناسب تابلو در نور پردازی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

انتخاب رنگ مناسب در تابلوهای چلنیوم

انتخاب رنگ مناسب تابلو مغازه به همراه دیگر موارد مورد نیاز در ساخت و طراحی جهت زیبایی اگر به درستی مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد نتیجه ایی مطلوب خواهد داشت.

برای مثال تابلو های چلنیوم را میتوانیم نام ببریم، دیده شدن و جلب نظر کردن برای دیده شدن توسط مردم و مشتری ها با به کارگیری روش هایی در طراحی و ساخت این مدل تابلو میباشد.

استفاده از حروف برجسته و خوانا بودن کلمات، حروف چینی و استفاده از فونت مناسب برای پیاده سازی بر روی ورق های پلکسی میباشد. در نگاه اول و دیدن تابلو توسط رهگذران و مشتری اگر طراحی تابلو به گونه ایی باشد که فرد نتواند حروف برجسته بر روی آن را بخواند باید گفت  طراحی این تابلو ناموفق بوده است.

تابلو حروف برجسته

 در طراحی تابلو چلنیوم و از عوامل مهمی که تاثیر بسیار زیادی در جلب نگاه مشتری و مردم نسبت به خود را دارد انتخاب رنگ مناسب در نور پردازی و رنگ آمیزی تابلو میباشد. اگر تابلوی نصب شده تاثیر لازم را در جذب مشتری ندارد اطمینان داشته باشید که انتخاب رنگ مناسب در طراحی تابلو به درستی صورت نگرفته است.

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی تابلو در هر گونه و در هر مدلی با درست انتخاب کردن نوع نور پردازی و رنگ آمیزی تابلو و بهره گیری از رنگ های تیره و روشن و به کار گیری کلمات به شکل برجسته تاثیر بسیار فراوان و موثری در کسب و کار فروشگاه و جذب نگاه مشتریان خواهد شد.

با در نظر گرفتن این نکات مهم و انتخاب رنگ مناسب تابلوی مغازه که امری بسیار هائز اهمیت میباشد میتواند باعث عملکرد صحیح تابلو و جذب نگاه مردم و مشتریان شود.   

در این قسمت و ادامه این مطلب راهکارهایی مناسب برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید در انتخاب تابلوی مورد نیاز خود از مطالب در این مقاله بهره بگیرید.

چند راه کار برای رسیدن به بهترین تابلو

  • اتخاب رنگ مناسب تابلوی مغازه با راهکارهایی مناسب
  • انتخاب رنگ مناسب تابلو و توجه به لوگوی برندهای معتبر

برای انتخاب رنگ مناسب تابلو مغازه میتوان به لوگوی طراحی شده برای اپراتورهای ایرانسل و همراه اول طراحی شده اند را در نظر گرفت.

با توجه به استفاده و انتخاب رنگ مناسب تابلو میبایست از یک لوگوی مناسب به عنوان برند فروشگاه و با به کار گیری رنگهای خاص و تاثیر گذار طراحی و استفاده کرد.

با انتخاب رنگ مناسب تابلو به شکلی دلنشین و جذاب میتواند تاثیر بسیار زیادی بر نگاه و طرز فکر مخاطب ایجاد کند. به این دلیل است که برند های معتبر و معروف با بررسی دقیق و استفاده از علم مردم شناسی لوگویی مطرح و زیبا با ماندگاری دائمی در ذهن مخاطب طراحی میکنند.

در ساخت و طراحی تابلو برای مغازه و طراحی لوگو میبایست از طرح و رنگ و نور پردازی مناسب احساس دلنشین و خوشایندی برای مشتری به وجود می آورد.

همانگونه که انتخاب رنگ مناسب تابلو و نور پردازی در طراحی تابلوها میتواند برای مشتری جذاب باشد در زمینه فروش محصولات و معرفی کالاهای موجود در فروشگاه نیز موثر خواهد بود،  به همان شکل نبودن رنگ و نور پردازی صحیح در طراحی تابلوی فروشگاه میتواند منجر به شکست بشود. 

انتخاب رنگ مناسب تابلو برای تبلیغ و معرفی کسب و کار

انتخاب رنگ مناسب در طرح تابلو های نصب شده در هر نوع کسب و کاری متناسب با نوع مغازه و فروشگاه و اینکه چه چیزی را عرضه میکنند نیز متفاوت میباشد. به طور مثال فست فودها طرحی با حروف قرمز در تابلوی تعبیه شده خود دارند و یا طلا فروشی های اکثراً زمینه سفید با حروف طلایی رنگ در تابلو هایشان به کار میرود.

انتخاب رنگ مناسب تابلوی مغازه تقریبا به شکل یک اصول و به دلخواه با سلیقه فرد در کسب و کارها به شمار میرود، و تقریباً در شغل های مشابه به هم از رنگ و طرح مشابهی نیز در ساخت و طراحی تابلوی کسب و کار خود استفاده میکنند.

در هر صورت برای هر شغل و کسب و کار نیاز به طراحی مناسب با نوع فعالیت و با در نظر گرفتن و انتخاب رنگ مناسب تابلو میبایستی صورت بگیرد.

استفاده از رنگ های مکمل برای طراحی تابلو

در انتخاب رنگ مناسب تابلو ها از روش هایی استفاده میشود، یکی از این روش ها مکمل سازی رنگی میباشد و ایتن نامیده میشود. میشود در طراحی تابلو برای مغازه از این روش استفاده نمود، به طور مثال رنگ نارنجی و رنگ آبی مکمل یکدیگر هستند و موجب زیبایی بیشتر جذابیت در شکل ظاهری تابلو میشوند.

 استفاده از رنگ های غیر مکمل که با یکدیگر همخوانی ندارند جلوه ی تابلو را خراب خواهد کرد این امر نیاز به تجربه دارد.

نمونه ایی دیگر استفاده از رنگ های مکمل میشود به تابلویی با رنگ زمینه زرد و استفاده از حروفی با رنگ بنفش که جلوه ایی بسیار شکیل و جذاب را به وجود می آورد، این ترکیب رنگی در زمینه کسب و کار نیز بسیار پر طرف دار میباشد.

رنگ های متضاد

انتخاب رنگ مناسب تابلو و همچنین در دیگر زمینه ها به کار گیری از کنتراست به طور معمول در طراحی های گرافیکی و در ایجاد رنگ مناسب مورد استفاده طراحان بوده است. یکی از رنگ های مورد استفاده در طراحی و ساخت تابلو از گذشته تا امروز و برای ساخت تابلو های اکثر اماکن رسمی نیز مورد استفاده قرار گرفته شده رنگ های مشکی و سفید میباشد.

 استفاده از ترکیب این دو رنگ به عنوان رنگ های اصلی در برخی از کسب و کار های امروزی نیز میباشد. استفاده از رنگهای سفید و مشکی در طراحی تابلو شاید به نظر ساده و قدیمی به نظر برسد ولی با توجه به شرایط محیطی در برخی مناطق شهری با استفاده از نور پردازی مناسب میتواند مفید واقع شود.

 نورپردازی توسط لامپ ها از نوع رنگی

 انتخاب رنگ مناسب تابلوی مغازه با بهره گیری از لامپ ها در طراحی تابلو های تبلیغاتی و فروشگاهی، که به شکلی وسیع در طراحی تابلو های فروشگاهی مورد استفاده قرار میگیرند.

لامپهای LED و هالوژنی دارای تنوع رنگی زیادی میباشند و با انتخاب رنگ مناسب و به کار گیری لامپ های رنگی برای ایجاد و طراحی تابلویی زیبا برای عرضه محصولات در فروشگاه و مغازه خود مورد توجه مشتری ها قرار خواهید گرفت.

با انتخاب رنگ مناسب تابلوی مغازه و در طراحی و ساخت تابلو میتوانید رونق گرفتن و کسب درآمد خود را تضمین کنید، با انتخابی درست و مناسب در نوع تابلو چلنیوم و با حروف برجسته که به همراه نور پردازی های مفید و زیبا که همچنین درخشندگی زیادی دارند و از فواصل دور نیز مشاهده میشوند میتواند مخاطب را جذب بنماید.

 توسط یک تابلوی مناسب و متناسب با شغل در این بازارهای پر از نور و چراغ و رنگارنگ که امروزه شهر های ما را روشن کرده اند خود را از پنهان ماندن در میان این همه روشنایی در بیاورید و مانند ستاره ایی درخشان به کسب و کار خود ادامه دهید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.